Dzisiaj jest: 25.5.2024, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
WYBIERZ JĘZYK

What is Lorem Ipsum?

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Za zielonymi drzwiami

Autor: Kamila Majewska
Kategoria/cykl: -
Typ okładki: miękka
Stron: 390
Wydawca: Wydawnictwo SZELEST
Rok wydania: 2022
Ocena:
Link do zakupu: https://gdziekupic.to/buybox.html?id=17152&oid=165435303

Kolejny bardzo udany debiut. Autorka nakreśliła ciekawą, nieoczywistą i nieszablonową opowieść, w której rolę grają pozory - mylą bohaterów i ich postrzeganie świata. Płynność narracji sprawia, że opowieść tę czyta się przyjemnie.

Anna jest młodziutką kobietą, jest szefową działu reklamy w dużej firmie. Kiedy umiera szef firmy, kobieta dowiaduje się, że szef - dużo starszy od niej, a jednocześnie przyjaciel Anny, zostawia jej spadek. Dziwne? Co może łączyć szefa z podwładną? Domyślam się, jaka może nasuwać Wam się odpowiedź. I tu jesteście w wielkim błędzie. Jak szef, który mógłby być jej ojcem, jeśli nawet nie dziadkiem, może przyjaźnić się z młodą dziewczyną?


 

Ta bardzo niecodzienna opowieść skłania ku wielu refleksjom. Anna przez swojego zmarłego szefa została postawiona w dosyć niekomfortowej sytuacji, musi podjąć trudną decyzję. Skazana na oceny innych współpracowników, próbuje znaleźć pocieszenie w narzeczonym, oraz w gospodarstwie, które miałaby przejąć w spadku. A, jak się okaże, kryje ono różne tajemnice warte odkrycia.

Autorka postawiła swoją bohaterkę przed dojmującym wyborem. Opowieść ta odzwierciedla dosyć charakterystycznie funkcjonowanie w dużych firmach, obrazuje przewrotność losu, omylność pozorów, ale też rozterki, które przytrafiają się nieoczekiwanie, stawiają nam wiele pytań, wątpliwości. Polecam!


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.