Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
WYBIERZ JĘZYK

Impresje Wiktorii wydanie 2.

Dodano: rok temu Czytane: 162 Autor:
Redakcja poleca!

2. wydanie romansu historycznego autorstwa Eweliny C. Lisowskiej

Impresje Wiktorii wydanie 2.

Już 22 maja 2023 premiera romansu historycznego, osadzonego w XIX wieku, pt. „Impresje Wiktorii”. Pierwsze wydanie był jedynie nowelą, stworzoną na potrzeby konkursu. Autorka postanowiła powrócić po latach do tej powieści i dopisać wiele nowych scen z życia głównych bohaterów.

OPIS KSIĄŻKI
Romans historyczny osadzony w 2. poł XIX wieku. Wiktoria, panna z dworku, zachodzi w ciążę w wyniku romansu. Surowy ojciec postanawia ją ukarać — wyrzeka się jej i każe wziąć ślub z wiejskim chłopem. Życie dziewczyny zmienia się o 180 stopni, musi ona nauczyć się żyć w trudnych warunkach. Między Wiktorią i Benedyktem pojawi się prawdziwe uczucie, lecz czy aby na stałe? Co zrobi Wiktoria, gdy powróci jej kochanek?

Cytaty z książki

Stał przy koniu, u mojego lewego boku i wyciągał do mnie ręce. Uniosłam wysoko swoją głowę, czując w tej chwili połączenie dumy i czegoś dziwnego, niesmacznego mi, jakby na kształt przedsionka wdzięczności.
– Niech się panienka nie boi, macał nie będę, jak nie chce – zabrzmiał ordynarnie i uśmiechnął się psotnie. Po chwili jednak spoważniał.
– Myślisz, Walczak, że mógłbyś to zrobić bezkarnie? – uniosłam się.
– Ależ skąd! Wiem, żeby mnie panienka potraktowała jak psa – odgryzł się, choć w jego głosie dał się słyszeć ból.
– Zatem zrób to kulturalnie, żebym nie musiała tego robić – odparłam.

***
Zobaczyłam jego twarz, taką przejętą moim cierpieniem, współczującą i zdeterminowaną do niesienia mi pomocy. Skąd wziął w sobie to wszystko? Przecież nie znaliśmy się, nie moglibyśmy nigdy nawet przebywać w tym samym pomieszczeniu, gdyby nie ta tragedia, którą ściągnęłam sobie na głowę. A teraz to on, a nie moja rodzina, pomagał mi, i nie miałam siły, aby się temu w jakikolwiek sposób przeciwstawić. Byłam pokonana, pod każdym aspektem upadła, przeklęta. A ten chłop wziął mnie sobie na utrzymanie, choć byłam najgorszym co mogło go spotkać.
***
Kiedy nastał wieczór, i byłam pewna, że Benek jest już w stodole (…) poszłam do niego. Poszłam tam, mimo iż od kilku dni naprawdę starałam się mu nie wchodzić w drogę. Wciąż obrzucał mnie takimi surowymi spojrzeniami. Tylko ta lalka była dla mnie otwartą furtką do przyjaźni z nim, bo nie mogło być mowy o miłości. Przeszkadzało mi to, że Benek myśli o mnie źle i zwyczajnie zapragnęłam mieć w nim choćby przyjaciela. Jednak to co poczułam, gdy zobaczyłam go śpiącego półnago na sianie, nie przypominało sympatii, lecz raczej coś o wiele silniejszego. Był naprawdę pięknie zbudowany – jego ramiona, brzuch i klatka piersiowa były niczym rzeźba uformowana w dłoniach zdolnego artysty.
***
Gdzie można znaleźć IMPRESJE WIKTORII?
Legimi
Ebookpoint
Empik (już niebawem)
Strona autorska www.ecl-pisarka.pl -> Ebook Romanse Sklep
RIDERO Książki

W księgarniach tych znaleźć można także inne powieści autorki:
Walerian i Róża (cz. 1. i 2.)
Seria WIEK-NIEWAŻNY cz. 1. Szukając siebie
Seria WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Seria WIEK-NIEWAŻNY cz. 3. Kochaj mnie mimo wszystko
NOWY EDEN Powrót Raju utraconego
Natura Derwana
Substytuty Miłości
Królowa żebraków
Antologia Romantyczna -> Ridero Książki

 
Źródło: www.ecl-pisarka.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.